Preferowane kolory spinek do mankietów

spinki do mankietów koszuli

Spinki do mankietów to formalny dodatek do koszul o podwójnym mankiecie. Zakłada się je głównie na podniosłe okazje, takie jak np. ślub czy bankiet. Spinki stanowią eleganckie dopełnienie każdej stylizacji, dodając jej klasy, niczym elegancki naszyjnik u kobiet. Jak się dobiera spinki? Jaki powinny mieć kolor?

Czym są spinki do mankietów?

Spinki do mankietów pojawiły się wtedy, gdy zaczęto krochmalić koszule, a zwykłe guziki odpinały się i przestawały utrzymywać mankiety na swoim miejscu. W XVIII wieku stały się symbolem zamożności, gdyż wykonywano je ze szlachetnych metali, a niekiedy wysadzano drogimi kamieniami.

spinki do mankietów koszuli

Obecnie możemy kupić spinki o różnym kształcie, jedno- i dwustronne, zarówno błyszczące, jak i matowe. Najbardziej klasyczne modele w kształcie prostokąta są wykonywane zazwyczaj z metali szlachetnych – złota, srebra lub platyny, ale można spotkać także spinki wysadzane szlachetnymi kamieniami oraz tzw. węzełki, czyli spinki jedwabne.

Eleganckie, wysokiej jakości spinki do mankietów powinny charakteryzować się subtelnym kształtem i wzornictwem. Panuje zasada, że im prostsza forma, tym większy stopień formalności. Dlatego na wyjątkowo uroczyste okazje styliści polecają spinki w monochromatycznej kolorystyce o nieskomplikowanym wzornictwie.

Inne publikacje  Jaka torebka do trampek?

Jak zakłada się spinki do mankietów?

Spinki do mankietów zakłada się do koszul z podwójnie wydłużonymi mankietami typu double cuff lub french cuff. Formalne mankiety koszuli powinny być usztywnione i skrojone pod kątem prostym. Mniej formalne mogą mieć ścięty narożnik lub być lekko zaokrąglone.

Spinki nakłada się na zgięty na pół mankiet, którego dwa brzegi składa się tak, by stykały się w stożek. Przez tak ułożony mankiet wystarczy przeciągnąć spinkę i zapiąć ją z drugiej strony.

Jak dobiera się spinki do mankietów? Jakie kolory są najlepsze?

Przy wyborze spinek do mankietów, warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór kolorów. Spinki jako element biżuteryjny powinny korespondować z innymi elementami stroju, jak chociażby zegarek czy obrączka. Specjaliści od mody męskiej radzą, aby kolorystyka spinek nawiązywała także do klamry paska od spodni lub poszetki. Kolor spinek powinien być również dopasowany do odcienia ubrania. W przypadku, gdy zarówno koszula, jak i garnitur ma barwę ciepłą, spinki powinny mieć kolor burgund lub złoty. Do odcieni chłodniejszych, np. do błękitu znakomicie pasują spinki srebrzyste. Do najbardziej klasycznych, czarnych koszul i garniturów najlepiej pasują złote i srebrne spinki do mankietów. Dobierając spinki można kierować się dominującym kolorem krawata.

Inne publikacje  Jak wybrać chustę damską?

Spinki do mankietów to niewielki, ale znaczący element męskiej garderoby, który wzbogaci stylizację. Zakłada się je na wszystkie uroczyste okazje, zwłaszcza śluby. Wybierając spinki, dobierzmy je do koloru ubrań i klamry paska lub poszetki.

1 thought on “Preferowane kolory spinek do mankietów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *