Jak ubrać się do pracy?

kobieta w pracy

Sposób ubierania się do pracy to cały czas temat dość kontrowersyjny. Niektóre firmy z góry określają to, jak ma wyglądać ich pracownik w miejscu pracy. Jednak nie zawsze są to dokładne wytyczne. W innych firmach wystarczy strój formalny, a jeszcze inne pozwalają swoim pracownikom przychodzić ubranym jak chcą, byleby strój był schludny i estetyczny. Jak zatem ubrać się do pracy, by nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji i nie narażać się na naganę pracownika?

Czym jest dress code w pracy?

Najogólniej dress code można określić jako wyznaczony sposób ubierania. Jeżeli chodzi o dress code w pracy to najczęściej sztywne zasady obowiązują w dużych korporacjach i firmach, gdzie pracownicy mają częsty kontakt z klientem. W takich miejscach z reguły koniecznie należy ubierać pełny strój formalny. Będzie to dla mężczyzn garnitur, dla kobiet garsonka lub spodium. Ważny jest też dobór odpowiedniego obuwia, a także dodatków takich jak paski, krawaty czy poszetki.

W niektórych firmach dochodzi do tego, że np. dla kobiet są wytyczne co do dokładnej długości spódnicy. Jednak to jest skrajność. W większości przypadków wytyczne dress code dotyczą przede wszystkim rodzaju stroju oraz jego koloru czy wzoru.

Inne publikacje  Skórzana kurtka motocyklowa dla kobiety

W jaki sposób ubrać się do pracy?

Ubiór do pracy, gdzie nie obowiązuje określony dress code powinien być przede wszystkim schludny i czysty. Nie powinien być wyzywający. W przypadku panów zawsze sprawdzi się garnitur formalny lub strój półformalny, czyli na przykład spodnie garniturowe połączone ze sportową marynarką lub swetrem. Można też ubrać chinosy lub ciemne spodnie jeansowe. Do tego zawsze będzie pasować i wyglądać schludnie biała koszula.

bluzka damska długi rękaw luźna
bluzka damska długi rękaw luźna
Panie powinny unikać zbyt krótkich i wyzywających strojów. Zawsze warto postawić na klasyczną garsonkę lub spódnicę ołówkową o długości midi. Długość mini jest nieco zbyt ryzykowna. Do pracy zawsze należy ubierać rajstopy, chyba że panują upały, a pracodawca nie wymaga od nas takiego stroju w tym czasie. Panie mogą również ubierać spodnie do pracy. Trzeba jednak unikać modnych ostatnio spodni z dziurami czy dużymi przetarciami, gdyż nie pasują one do pracy.

Czego nie ubierać do pracy?

Tak jak to zostało już wspomniane należy unikać ubrań, które sprawią, że będziemy wyglądać niechlujnie. Warto zawsze przed wyjściem do pracy sprawdzić, czy ubranie nie jest zabrudzone. Panie powinny unikać zbyt krótkich i obcisłych ubrań, które mogą być odebrane jako wyzywające i powodować nieprzyjemne sytuacje. Lepiej też unikać bardzo jaskrawych kolorów.

Inne publikacje  Skórzana kurtka motocyklowa dla kobiety

Latem należy unikać ubierania się w mniej formalne ubrania takie jak np. szorty czy krótkie spódniczki przeznaczone na plażę.

Trzeba też unikać ubrań, na których naszyte lub nadrukowane są symbole czy sentencje powszechnie uważane za obraźliwe, mogące uderzać w odczucia religijne lub osobiście kogoś obrażać.

Do pracy też lepiej nie ubierać