Jak odpowiednio dobrać naszyjnik do dekoltu

naszyjnik

Zapewne niejedna z nas miała ten problem. Czy założyć ulubiony, czy ten otrzymany na ostatnią rocznicę? Wybrać eleganckie złoto, czy raczej coś z drewnianymi elementami w stylu Eko? Tych kilka poniższych porad dotyczących naszyjników pozwoli być może ułatwić wybór, albo przynajmniej uczynić go mniej skomplikowanym.

Dekolt okrągły

To jeden z najczęściej występujących dekoltów wśród odzieży casualowej i codziennej. Nie znaczy to, że ubrane w t-shirt czy prostą koszulkę nie możemy założyć naszyjnika – jaki więc wybrać? Tak naprawdę w przypadku tych dekoltów nie ma ograniczeń. Doskonale prezentować się przy nim będzie duży naszyjnik wykonany z połączenia np. srebra, kamieni i drewna, a także długi, minimalistyczny wisiorek z białego złota nachodzący na zewnątrz ubrania.

Dekolt w łódkę

W tym wypadku najlepszy będzie elegancki, bogato zdobiony i długi naszyjnik, który doskonale wysmukli sylwetkę, a w przypadku pań o mniejszym biuście sprawi, że górna część ciała stanie się optycznie pełniejsza. Wybrać możemy naszyjnik o okrągłym, dużym zakończeniu z wspomnianych już wcześniej kamieni lub łańcuszek, na końcu którego zawiesimy efektowny wisiorek o modernistycznej, przykuwającej wzrok formie, co  jeszcze bardziej podkreśli wyjątkowość naszej kreacji.

Dekolt w kształcie V

Do tego typu dekoltów wybierzmy cienki naszyjnik mokobelle z cięższym wisiorkiem, który układał się będzie w szpic najlepiej o prostym, geometrycznym kształcie jak np. romb lub prostokąt. Zapomnijmy o okrągłych zakończeniach ponieważ nie pasują do tego rodzaju dekoltów. Długość naszyjnika dopasujmy do głębokości dekoltu i charakteru okazji – krótszy wygląda bardziej elegancko, a dłuższy bardziej zmysłowo, więc odpowiedni będzie na romantyczną kolację we dwoje, a nie imieniny u cioci.

Inne publikacje  Do czego nosić koszulkę polo?

Dekolt karo

Nazywany jest także prostokątny i kwadratowym często stosowany jest w eleganckich sukienkach. Do tego typu dekoltu najlepiej pasują wszelkie naszyjniki typu obróżka lub cienkie, krótkie łańcuszki z małymi wisiorkami. Bardzo ważna jest długość naszyjnika – pod żadnym pozorem nie powinien stykać się z brzegiem dekoltu, a wisiorek nie powinien znajdować się w zagłębieniu pomiędzy piersiami. Odpowiednia może być też krótka lecz rozłożysta kolia, która doda elegancji całości.

Bluzki z ramiączkami lub bez

Tutaj podobnie, jak w dekolcie karo odpowiedni będzie prosty naszyjnik składający się z cienkiego okalającego blisko szyję łańcuszka z drobnym wisiorkiem. Odpowiednia może być też obróżka, jednak zwróćmy uwagę na typ bluzki, tak by razem tworzyły odpowiedni styl. W przypadku bluzek z ramiączkami możemy całkowicie zrezygnować z wisiorka i postawić na prosty naszyjnik ze srebrnego łańcuszka. Cienka obróżka zdecydowanie lepiej pasuje do bluzeczek bez ramiączek tworząc zmysłową całość.

Golfy

W przypadku naszyjników do golfów wybierzmy długie i grube łańcuszki lub rzemyki zakończone odpowiedniej wielkości wisiorkami. Najlepiej by wisiorek kończył się na linii biustu, lub jeśli jest odpowiednio duży i ma efektowny kształt nawet poniżej jego linii. Ważne by kolor naszyjnika był kontrastowy w stosunku do bluzki czy sukienki z golfem – chodzi o to, by był wyraźnie widoczny i nie zlewał się z całością. Nie wybierajmy w tym przypadku złotej biżuterii, a postawmy na coś w stylu Eko lub Vintage.

Inne publikacje  Co mówi o Tobie zawartość Twojej torebki? Więcej niż myślisz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *